Alişan Kapaklıkaya'dan 10 seanslık konferans

Alişan Kapaklıkaya'dan 10 seanslık konferans

Nazilli Belediye Başkanı Haluk Alıcık Kişisel iletişim uzmanı Alişan Kapaklıkaya’yı konferans vermesi için Nazilli Halkıyla buluşturdu.09.10.2012 08:05

 

Geçtiğimiz hafta Nazilli Belediye Başkanı Haluk Alıcık’ın davetiyle Nazilli’de bir dizi konferanslar veren, NLP Uzmanı ve Eğitimci Yazar Alişan Kapaklıkaya, Nazillide her kesimden halka;  kişisel gelişim, eğitim, aile yapısı ve liderlik konularında konferanslar verdi.  Alişan Kapaklıkaya, Nazilli’de  3 gün  kalarak toplamda 10 ayrı seanslık konferanslarında sinevizyon eşliğinde motivasyonu arttırıcı görsel sunumlar yaparak, öğrenme, öğretme, aile yapısı ve liderlik konularındaki tecrübelerini anlattı.

 

Konuşmalarında çocukluk yıllarında başından geçenler ve üniversiteyi kazanmasında yaşadıklarını da anlatan Kapaklıkaya, seminerleri sırasında konuşması ve hareketleri ile dikkat çekti. Ali Şan Kapaklıkaya ilk olarak Nazilli’deki İlk Öğretim okullarının  6.’ıncı, 7.’inci, ve 8.’ nci sınıf öğrencilerine, akşam saatlerinde de Halka açık olarak verdiği konferanslarında; Güne merhaba, Aile içi İletişim ,ilham veren Öğretmen, İletişimin Pin kodları, Etkili Liderlik, Ders çalışmak gerçekten sıkıcımı, NLP Farkındalık konularını anlatarak katılımcıların ilgi odağı oldu.

 

Eğitimci-Yazar ve NLP Uzmanı Alişan Kapaklıkaya, son olarak Nazilli Belediye çalışanlarına verdiği "İlham Veren Liderlik, Kurum İçi iletişim mesleki motivasyon etkili liderlik iletişimin pin kodları stres ve aile içi iletişim” konulu konferans verdi.

 

Kapaklıkaya, Mehmet Yüzügüler Kültür Merkezi Tiyatro salonunda yaklaşık 3 saat süren konferansı sırasında konuşması ve hareketleri ile dikkat çekti. Konuşmasında çocukluk yıllarında başından geçenler ve üniversiteyi kazanmasında yaşadıklarını anlatan Kapaklıkaya, tatlı anıları ile izleyicileri hem güldürdü hem de ağlattı. Aile içi iletişimin güçlü olmasının ailenin birlikteliğinin de korunması açısından son derece önemli olduğuna dikkat çeken Kapaklıkaya, "Yüreğine merhaba dediğiniz kişinin beynine de merhaba dersiniz" anlayışından hareket edilmesi gerektiğini kaydetti. Gerçek liderin etrafındakilere dikkat etmesi gerektiğini belirten Kapaklıkaya, "Etrafınızdakiler sizi ya aşağı çeker, ya da yukarı. Liderlik bulunduğu konumda kendisini yukarıya doğru çekenler ve etrafındakileri de oraya doğru çektirebilen insanlardır. Etrafındaki insanlar kaliteli, mutlu, başarılı olup kendisi başarısızlığa uğramış, sıkıntı görmüş, başarısızlığa uğramış hiç bir lidere rastlamadım" diye konuştu.

 

Kapaklıkaya son olarak stresten kurtulmanın ve onu pozitif enerjiye çevirmenin yollarını anlattı. Stresin eve sokulmadan nasıl dışarıda bırakılacağını dile getiren Kapaklıkaya, ayrıca yapılan işi çekilmez bir meslek olmak yerine sevilen bir iş haline getirmenin yöntemlerini anlattı. Çocukların eğitimi konusunda dikkatli hareket edilmesi gerektiğini ve ailenin çocuğun eğitimine sağladığı katkının önemine işaret eden Kapaklıkaya, Evlilikte yaşanan sorunlar, eşlerle çocukların arasındaki iletişimin önemini ifade ederek aile bireylerinin aynı dili ve aynı duyguları konuşması gerektiğinin önemini belirtti. Dinleyicileri ile konferans süresince diyalog kurarak stresten uzak tutup kahkaya boğan NLP Uzmanı Kapaklıkaya'ya konferans sonunda Belediye Başkan Yardımcısı Mustafa Akkaya teşekkür ederek  çiçek verdi.Etiketler: NLP - Konferans - Haluk Alıcı - Nazilli - Alişan Kapaklıkaya

Diğer İlçeler haberleri

  • PAYLAŞ
rnrnrn

YORUM EKLE

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.

Editör`den Size - Özel Haberler
 
Tüm Kategoriler
 

Efehaber09.com Sitemizde yayınlanmasını istediğiniz:

reklam (1 aylık ücretsiz),
haber,

doğum-ölüm ilanı,
evlenme duyuruları,
arkadaş ve sevdiklerinize mesajlar ile
size ait şiir, yazı, resim ve videolarınızı
ÜCRETSİZ OLARAK

efehaber09@gmail.com e posta adresimize gönderebilirsiniz.